close
رزرو آنلاین هتل
اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١٢ماهه

سید علی طاهری

    اسباب بازی مناسب کودک و نوزاد 12 ماهه ( نی نی 12 ماهه): سالی پر از اكتشافات، پیشرفت   های فیزیكی فراوان و سرگرمی های بسیار بر شما و كودكتان گذشته است.كودك حالا  مشتاق فعالیت های جدید،تجسم كردن و بازی كردن است.  كودك در این سن چگونه بازی می كند؟  -او بیشتر آنچه شما به او می گویید را می فهمد.  -رفتارهای دیگران مانند صحبت كردن پشت تلفن را تقلید می كند. - می تواند رفتارهای شما را پیش بینی كند: وقتی می بیند كه ژاكتش را نگه داشته اید،دست هایش را از هم باز می…

banner
آخرین مطالب ارسال شده
جستجوگر پیشرفتهرونیکس سرور - هاست - نمایندگی هاست - میزبانی وب پرسرعت و پربازدید
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازديد آخرين ارسال
فقط محض خنده فقط محض خنده 0 266 anita
جوک های جدید و خنده دار (5) جوک های جدید و خنده دار (5) 0 264 anita
اعترافهای تکان دهنده طنز اعترافهای تکان دهنده طنز 0 236 anita
5 راهکار طلایی برای ایمن کردن رایانه 5 راهکار طلایی برای ایمن کردن رایانه 0 268 anita
راهکار جلوگیری از ورود بد افزارها به گوشی چیست؟ راهکار جلوگیری از ورود بد افزارها به گوشی چیست؟ 0 233 anita
علائم وجود بدافزار در گوشی ها چیست؟ علائم وجود بدافزار در گوشی ها چیست؟ 0 228 vida
پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز که اغلب فراموش شده هستند پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز که اغلب فراموش شده هستند 0 218 vida
طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب 0 241 vida
شعر طنز/ای عزیزان پشت کنکوری شعر طنز/ای عزیزان پشت کنکوری 0 246 vida
انواع داداش برای دخترای امروزی!! انواع داداش برای دخترای امروزی!! 0 233 vida
[Forum_Post_Title] صفحه اول انجمن | [Forum_Post_Title] ثبت نام در انجمن | [Forum_Post_Title] ورود به پنل کاربری

 


 

اسباب بازی مناسب کودک و نوزاد 12 ماهه ( نی نی 12 ماهه):

سالی پر از اكتشافات، پیشرفت   های فیزیكی فراوان و سرگرمی های بسیار بر شما و كودكتان گذشته است.كودك حالا  مشتاق فعالیت های جدید،تجسم كردن و بازی كردن است.

 كودك در این سن چگونه بازی می كند؟

 -او بیشتر آنچه شما به او می گویید را می فهمد.

 -رفتارهای دیگران مانند صحبت كردن پشت تلفن را تقلید می كند.

- می تواند رفتارهای شما را پیش بینی كند: وقتی می بیند كه ژاكتش را نگه داشته اید،دست هایش را از هم باز می كند.

- بچه های دیگر را دوست دارد اما با آنها بازی نمی كند.

- یك اسباب بازی را به سمت دیگر حركت می دهد.

- فقط صداهایی كه یاد گرفته را تولید می كند.

- به بغل شدن، بوسیدن، لبخند و نوازش علاقه نشان می دهد.

 

اسباب بازی های متناسب با  سن کودک دوازده 12 ماهه :

  

1-اسباب بازی های سواری


 

 

با بهتر شدن هماهنگی و تعادل، سواری تمرین جالبی برای كودك می شود. بالا رفتن و پایین آمدن، هل دادن به جلو و عقب .چنین كارهایی ماهیچه های پا را  هم تقویت می كند و البته رسیدن از جایی به جای دیگر احساس خیلی خوبی از استقلال به كودك می دهد.

در ابتدا ممكن است لازم باشد شما او را سوار  اسباب بازی اش كنید.كم كم او می تواند كه خودش سوار و پیاده شوداما اوایل سعی كنید در طول بازی نزدیك او باشید تا احساس آرامش كند.مسیر پشت سرش را همیشه خالی نگهدارید.اوایل، بچه ها بیشتر به عقب  حركت می كنندمی كنند چون حركت به جلو نیاز به قدرت و هماهنگی بیشتری نیاز دارد و كودك باید به تدریج آن را یاد بگیرد.

بعد از جند وقت،برای اینكه تشویقش كنید به جلو حركت كند مسیری را برایش خالی كنید و چند متر جلوتر بایستید و بگویید: "از این راه بیا، بیا اینجا" و وقتی به شما نزدیك شد ،باز هم چند متر دورتر بروید و از او بخواهید خودش را به شما برساند.حین این كار،با استفاده از كلمات ،به درك او از جهت ها كمك كنید:" بایست، برو، سوارشو، پیاده شو، برو جلو ".

در ماه های بعد كودك می خواهد ابتكاراتی هم از خودش نشان دهد. او می خواهد به مغازه، مدرسه یا هركجا كه تصوراتش اجازه می دهد برود. با دست تكان دادن به نشانه خداحافظی، كمك به او در نگه داشتن عروسك یا حیوانش بر روی صندلی یا شاید حتی فرستادن او به ماموریت، او را مورد تشویق كنید.

 

2-اسباب بازی های آهنگ دار

 

كمی حرف زدن و انگشت اشاره تنها ابزار های كودك در مكالمه نیستند. بچه ها زود یاد می گیرند كه خودشان را به نوعی بیان كنندمثلا وقتی كه اسباب بازی ها را كنترل می كنند و باعث یك اتفاق خاص مانند شروع آهنگ یا روشن شدن لامپ می شود. اسباب بازی ها ی آهنگ دار  به خوبی امكان این نوع ارتباط برقرار كردن و ابراز وجود را فراهم می كنند.

 به او اجازه دهید كه خودش به تنهائی با اسباب بازی بازی كندو هر جا كه نیاز به كمك و تشویق داشت بگوئید:" تو می تونی....برو جلو ".شاید گاهی لازم باشد به او نشان دهید كه چگونه یك اسباب بازی خاص بازی كند اما ابتدا به او اجازه بدهید روش خودش را آزمایش كند. همزمان با اینكه كودك اسباب بازی را حركت می دهد،جهت ها را به او یاد آوری كنید. بگویید عقب و جلو یا اینور و اونور.

با  دست زدن یا آواز خواندن همزمان با بازی كودك، او از بازی بیشتر لذت می برد و اعتماد به نفسش هم بیشتر می شود.

 

3- حیوانات اسباب بازی

 

اسباب بازی هائی برای او بخرید كه شامل مجموعه ای از حیوانات مختلف (مزرعه حیوانات)است. این نوع اسباب بازی هامكانی خاص بوجود می آورند كه تحت كنترل كودك هستندو او می تواند با خلاقیت خودش آنها را اداره كند.

صدای حیوانات را فعال كنید یا برای هر حیوان یك صدا از خودتان بسازید. با كمك به كودك در تمرین صدای حیواناتی كه می شنود، او تشخیص حیوانات را یاد می گیرد. كم كم  با نشان دادن هر حیوان از او بخواهید كه صدای آن را تقلید كند.

همچنین،اگر می توانید مثل حیوانات راه بروید، مثل حیوانات حرف بزنید.... كودك كم كم وقتی شما مثل یك فیل راه می روید یا دستهایتان را مثل یك پرنده تكان می دهید، از شما تقلید می كند. از او  مثلا بپرسید :"میدونی خرس چی جوری راه میره؟"

اگر اسباب بازی اش این امكان را دارد،به اونشان دهید كه هر حیوان كجا زندگی می كند. از او مثلا بپرسید:"كدوم یكیشون اینجا زندگی می كنه؟ بیا اینو بذاریم تو خونش". كم كم میتوانید از او بپرسید مثلا جای زندگی هر حیوانی كجاست تا آن را نشان دهد.

همچنین ،در مورد قسمتهای مختلف بدن حیوانات اسباب بازی اش از او سوال كنید:" خرطوم فیلو می بینی؟ یال شیرو می بینی؟ "و همزمان ان قسمتها را به او نشان دهید.

 

4-وسایل نقلیه اسباب بازی

 

این وسایل تجسم را هم در كودك تقویت می كنند. و هر چه كودك بزرگتر می شود قدرت جهت یابی و پیدا كردن راه حل های مختلف در او بیشتر می شود.

در كنار این بازی ها ،كتاب های تصویری درباره ماشین، كامیون، قطار و انواع دیگر وسایل نقلیه را برای او بخوانید و وقتی وسایل نقلیه واقعی را می بینید به آنها اشاره كنید. در این مرحله از رشد كودك ،مكالمه بسیار مهم است. هر وسیله نقلیه كه دیدید ،آن را با اسباب بازیش مقایسه كنید و راجع به آنها با او حرف بزنید.

اگر او می خواهد كه شما با او بازی كنید، این كار را انجام دهید. به این ترتیب شما به او نشان می دهید كه بازی كردن با دیگران می تواند بسیار سرگرم كننده باشد.

گهگاه به او بگوئید كه مثلا با ماشینش یكی از اسباب بازی هایش را از جائی به جای دیگر ببرد. بچه ها دوست دارند كه از اینجا به آنجا بروند. همچنین می توانید اسباب بازی هایش را كنار هم بچینید تا یك مسیر ایجاد شود و به او بگوئید با وسیله اش از این مسیر عبور كند. دفعه بعد،او را تشویق كنید با فكر و نظر خودش یك مسیر درست كند و سپس از آن رد شود.

 

 5-اسباب بازی هایی برای تقویت رشد جسمی

 

كودك اكنون از موفقیت های فیزیكی كه به آنها دست یافته خوشحال و از  استقلال بیشتری كه با حركت كردن به دست آورده بسیار راضی است . اسباب بازی هایی كه او را تشویق به تلاش كردن می كنند، به رشد فیزیكی او كمك زیادی می كنند.

 

حالا كودك می خواهد بیشتر به اطراف حركت كند.كنترل بهتری هم روی عملكردهایش دارد. در زمان بازی كنار او بنشینید و به نوبت به بررسی قسمت های مختلف اسباب بازی هایش بپردازید. او خوشحال می شود كه به اطراف حركت كند  و جوانب مختلف اسباب بازی هایش را امتحان كندو این برای رشدش هم كمك كننده است.

در این سن او به سرعت یاد می گیرد كه چگونه باعث انجام كارها شود. روشن كردن چراغ اسباب بازی یا فعال كردن صدای آن به خوبی سرگرمش  می كنند. این كار را نوبتی با هم انجام دهید اول نوبت او و بعد نوبت شما. حین بازی با او حرف بزنید مثلا :" تو دكمه رو فشار دادی و چراغا روشن شدن. تو در و باز كردی اون صدا در اومد".اگر اسباب بازی دارای قابلیت تنظیم سرعت، صدا و غیره است، این مفاهیم را در طول بازی برایش توضیح بدهید. با كلمات به این صورت بیان كنید: "این سریعتر میره، این آروم تر


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 3

:: بازدید : 834
:: ارسال شده در: پزشکی ,
:: مطالب مرتبط: تا حالا قلب آدمو با چشای خودتون دیدید ؟ + عکس , توانايي‌هاي عجيب بدن انسان! , بازی و یادگیری کودکان , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١٢الی ١٨ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١١ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١٠ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٩ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٨ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٧ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٦ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٥ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٤ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٣ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٢ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١ ماهه , درمان یك عارضه چشمی ‌شایع ,
:: برچسب‌ها: اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١٢ماهه ,
نویسنده
نویسنده : سید علی طاهری
تاریخ : [پنجشنبه 06 تير 1392 ] [ 19:52]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
کسب درآمد میلیونی از اینترنت !!! تاریخ : جمعه 20 مهر 1397
تقویم و مناسبت های اسفند 93 تاریخ : پنجشنبه 30 بهمن 1393
تقویم و مناسبت های بهمن ماه 93 تاریخ : چهارشنبه 01 بهمن 1393
تقویم و مناسبت های دی ماه 93 تاریخ : شنبه 29 آذر 1393
جنایات داعش تاریخ : دوشنبه 10 آذر 1393
تقویم و مناسبت های آذر 1393 تاریخ : شنبه 01 آذر 1393
حل مشکل از کار افتادن ناگهانی درگاه USB در محیط ویندوز تاریخ : شنبه 24 آبان 1393
پخش مستقیم حرم حضرت امام رضا علیه السلام تاریخ : یکشنبه 11 آبان 1393
تصاویری از عزاداری شب پنجم محرم سطح شهر خرم آباد تاریخ : جمعه 09 آبان 1393
حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
حضرت علی اکبر علیه السلام تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
شهادت حضرت علی اصغر علیه السلام تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
حضرت قاسم بن الحسن علیهما السلام تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
حضرت عبدالله بن الحسن تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
فرزندان حضرت زینب علیها السلام تاریخ : چهارشنبه 07 آبان 1393
آشنایی با حضرت رقیه سلام الله علیها تاریخ : سه شنبه 06 آبان 1393
دانلود مداحی های هیئت مساکین خرم آباد تاریخ : سه شنبه 06 آبان 1393
داستان روز اول محرم - ورود کاروان امام حسین (ع) به سرزمین کربلا تاریخ : دوشنبه 05 آبان 1393
روزشمار حرکت حضرت مسلم به کوفه تا شهادت تاریخ : یکشنبه 04 آبان 1393
حضرت زینب سلام الله علیها تاریخ : شنبه 03 آبان 1393
دانلود مداحی های لری جدید 93 تاریخ : جمعه 02 آبان 1393
فرا رسیدن ماه پیروزی خون بر شمشیر تسلیت باد تاریخ : جمعه 02 آبان 1393
تقویم و مناسبت های آبانــماه 1393 تاریخ : سه شنبه 29 مهر 1393
دانلود ماهنامه نوجوان برای اندروید تاریخ : سه شنبه 29 مهر 1393
دانلود آهنگ مسعود فتحی به نام حلالم کنید+ ( پخش آنلاین ) تاریخ : یکشنبه 27 مهر 1393
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
ارتباط با مدیر
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 317
کل نظرات کل نظرات : 480
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 292

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 663
باردید دیروز باردید دیروز : 625
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 12
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 11
بازدید هفته بازدید هفته : 663
بازدید ماه بازدید ماه : 16,865
بازدید سال بازدید سال : 59,337
بازدید کلی بازدید کلی : 1,695,821

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 52.55.186.225
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir