close
رزرو آنلاین هتل
اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١١ماهه

سید علی طاهری

  اسباب بازی مناسب کودک و نوزاد 11 ماهه ( نی نی 11  ماهه): كودك اكنون با سرعت حیرت آوری در حال رشد و یادگیری است. هر پیشرفتی  را كه دیدید با صدای بلند تشویق كنید.این كار به فرزندتان كمك می كند كه باور كند آنچه دارد انجام می دهد كار بزرگی است.   كودك در این سن چگونه بازی می كند؟ -         او می تواند بدون نیاز به كمك بایستد و در كنار مبلمان سینه خیز برود. -         من من های او كم كم به حرف زدن تبدیل…

banner
آخرین مطالب ارسال شده
جستجوگر پیشرفتهرونیکس سرور - هاست - نمایندگی هاست - میزبانی وب پرسرعت و پربازدید
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازديد آخرين ارسال
فقط محض خنده فقط محض خنده 0 266 anita
جوک های جدید و خنده دار (5) جوک های جدید و خنده دار (5) 0 264 anita
اعترافهای تکان دهنده طنز اعترافهای تکان دهنده طنز 0 236 anita
5 راهکار طلایی برای ایمن کردن رایانه 5 راهکار طلایی برای ایمن کردن رایانه 0 268 anita
راهکار جلوگیری از ورود بد افزارها به گوشی چیست؟ راهکار جلوگیری از ورود بد افزارها به گوشی چیست؟ 0 233 anita
علائم وجود بدافزار در گوشی ها چیست؟ علائم وجود بدافزار در گوشی ها چیست؟ 0 229 vida
پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز که اغلب فراموش شده هستند پنج میانبر صفحه کلید در ویندوز که اغلب فراموش شده هستند 0 219 vida
طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب 0 242 vida
شعر طنز/ای عزیزان پشت کنکوری شعر طنز/ای عزیزان پشت کنکوری 0 246 vida
انواع داداش برای دخترای امروزی!! انواع داداش برای دخترای امروزی!! 0 234 vida
[Forum_Post_Title] صفحه اول انجمن | [Forum_Post_Title] ثبت نام در انجمن | [Forum_Post_Title] ورود به پنل کاربری

 


اسباب بازی مناسب کودک و نوزاد 11 ماهه ( نی نی 11  ماهه):

كودك اكنون با سرعت حیرت آوری در حال رشد و یادگیری است. هر پیشرفتی  را كه دیدید با صدای بلند تشویق كنید.این كار به فرزندتان كمك می كند كه باور كند آنچه دارد انجام می دهد كار بزرگی است.

 

كودك در این سن چگونه بازی می كند؟

-         او می تواند بدون نیاز به كمك بایستد و در كنار مبلمان سینه خیز برود.

-         من من های او كم كم به حرف زدن تبدیل می شوند.

-         او می تواند خود را بالا كشیده و با تعادل بنشیند.

-         او درك می كند كه اشیاء كوچك تر در اشیائ بزرگ تر جا می شوند.

-         او می فهمد كه نه به چه معناست اما خیلی مایل است كه در مقابل آن مقاومت كند.

-         او می تواند به یك یا دو دستور عمل كند.

 

اسباب بازی های متناسب با کودک 11 ماهه :

  

1-اسباب بازی های ورزشی


با راه افتادن، بچه ها از اینكه مهارت های جدید خودشان را حین حركت به كار ببندند خوشحال می شوند. اسباب بازی های ورزشی مانند فوتبال، بسكتبال و بازیهای دیگر (مخصوص بچه ها)به كودك این شانس را می دهند كه بگیرد، غلت دهد، پرتاب كند و مهارت های محرك را تمرین كنند و ضمنا از اعتماد به نفسی كه در اثر تشویق های شما و پدرش در او ایجاد می شود لذت ببرد.

با نام بردن رنگ های مختلف  اسباب بازی قدرت تشخیص رنگ را هم در او تقویت كنید: "توپ آبیو ببین. می تونی اونو توی اون لوله قرمز بذاری؟ بذار حالا توپ سبزو برداریم".

یك بازی نوبتی بسازید. حین انجام یك بازی مثلا بسكتبال، شما یك سبد بسازید و بعد بگوئید او یك سبد بسازد. به این ترتیب شما شروع به ایجاد یك درك اولیه از نوبت دهی می كنید و این مهارتی است كه كودك وقتی بعد ها با بچه های دیگر بازی می كند باید آن را بداند.ببینید آیا كودك دوست دارد كه كاملا یاد بگیرد كه اسباب بازی چگونه كار می كند. بگذارید با سرعت خودش بازی كند تا بتواند آن را بررسی كرده و مورد آزمایش قرار دهد اما اگر احساس می كنید كه زمان آن رسیده كه حركت جدیدی به بازی اضافه كنید، این كار را انجام بدهید.ابتدا ممكن است كودك برای مثال فقط بداند كه توپ داخل و پایین و خارج می رود اما به اینكه از كجا می آید توجهی نكند. توجه او را به این موضوع هم  جلب كنید و با گفتن چیزهایی مانند "ببینیم توپ از كجا بیرون میاد...وای از اینجا اومد"، او را هیجان زده كنید. با این كار به او كمك می كنید فكر كند.

 

2-اسباب بازی های اتصال به هم

 

كودك شما دست های ماهرتری پیدا كرده و مشتاق است كه  ازآنها استفاده كند. اسباب بازی هائی كه باید آنها را به هم چسباند و جدا كرد به خوبی این نیاز را بر آورده می كنند.

معمولا این اسباب بازی ها صدا دار هستند.به كودك نشان دهید كه چگونه دانه ها یا زنجیرها هنگامی كه آنها را از هم جدا می كنید صدای جالب تولید می كنند. این به او كمك می كند كه صداها را به منبعشان ارتباط دهد.

الگوهای بینایی را تغییر داده تا علاقه كودك به اسباب بازی را تحریك كرده و چیزی را برای جستجو به او داده باشید. وقتی اسباب بازی را را به حالت اولیه برمی گرداند، رنگهای قسمتهای مختلف را نشانش دهید :یك قسمت  قرمز،یك قسمت آبی و یا رنگ های دیگر.

به او نشان دهید كه چگونه مثلا واگن های قطار به هم وصل شده اند و به او كمك كنید تا بارها و بارها آنها را از هم جدا كند. در این سن كمی سخت است كه كودك بتواند به تنهائی قطعات را به هم متصل كند، اما سعی كردن هم خودش تمرین مهمی برای هماهنگ شدن چشم و دست است.

 

3-اسباب بازی هائی كه به هماهنگی چشم و دست كمك می كنند

 

اسباب بازی های گرفتن و دادن به كودك تجربه حل مساله و لذت موفقیت را می دهند. از این اسباب بازی ها برای یادگیری زبان استفاده كنید: درباره رنگ ها و شكل ها صحبت كنید و مفاهیمی مانند بزرگ تر و كوچك تر و بالا و پایین را به او یاد آوری كنید. همچنین، با استفاده از  كلمات حین بازی با اسباب بازی ، به او كمك خواهید كرد كه مفاهیم پشت مكالمات را یاد بگیرد.

"بعد از این چی باید بیاد؟" با قراردادن قطعات یك اسباب بازی روی كف اتاق، به حالتی كه بزرگترین قطعه در یك طرف و كوچكترین قطعه در طرف دیگر باشد، مفهوم دنباله( توالی) را به او بفهمانید. آنها را در امتداد یك خط راست قرار بدهید، طوری كه كودك به آسانی بتواند ببیند كه قطعات چگونه از كوچك ترین به بزرگ ترین تبدیل می شوند. اول از بزرگ ترین و كوچك ترین شروع كنید و كم كم اندازه های میانی را هم به او یاد بدهید. به او فرصتی هم بدهید كه چیزهائی را خودش كشف كند.این كار او را بسیار خوشحال می كند.

 

4- تاب بازی

 

علاوه بر امكان بیشتر كشف دنیای بیرون،تاب بازی فرصت خوبی است برای اینكه به كودك كمك كنید كه بین كلمات و معنی آنها ارتباط برقرار كند(جلو/عقب، بالا/پایین و غیره) و جهت ها را یاد بگیرد.

اكثر زمان بازی را با آواز خواندن بگذرانید و  آوازهایی بخوانید كه هر دوی شما از آن لذت می برید. زمان تاب بازی موقع خوبی برای خواندن آوازهای آرامش بخش كودكانه است كه همراه با حركت عقب یا جلو ،او را آرام هم می كنند. ارتباط دادن آهنگ و حركت ،یادگیری كودك را تقویت می كند. سعی كنید تماس چشمی هم برقرار كنید، طوری كه بتوانید قیافه و لبخند همدیگر را ببینید.

با او درباره حركت صحبت كنید: "تو داری جلو و عقب میری" یا "تو داری بالا و پایین میری". با صدای بلند دفعات عقب و جلو رفتنش را بشمارید.ضمنا،به او چیزهای مختلف در حیاط یا پارك را نشان دهید و اسم آنها را بگوئید.

با بزرگتر شدن كودك از این زمان برای آموزش دادن اصول  ایمنی هم  استفاده كنید. مثلا برایش توضیح دهید كه خیلی نزدیك شدن به تاب یا دویدن در مقابل یا پشت آن وقتی كه بقیه بچه ها دارند بازی می كنند،خطرناك است.

 

5-اسباب بازی های هل دادنی و كشیدنی

 

به محض اینكه كودك بتواند تعادل خود را حفظ كند، اسباب بازی های هل دادنی و كشیدنی به او این انگیزه را می دهد كه سعی كند كار های جدیدی را امتحان نماید.

 راه رفتن به افزایش اعتماد به نفس كمك می كند و بچه های تازه راه افتاده دوست دارند  وسایل خودشان را هر جا كه می روند با خودشان ببرند.او را  تشویق كنید در یك مسیر كوتاه اسباب بازی اش را با خودش بیاوردتا یاد بگیرد همزمان با راه رفتن تعادلش را هم حفظ كند. اینكه او بتواند وسایل یا اسباب بازی های خودش را حین راه رفتن همراه بیاورد به او یك احساس غرور و سربلندی می دهد !.

به او نشان دهید چگونه با تغییر روش فشار دادن می تواند باعث تغییر صدا و صحبت اساب  بازی اش شود: " آروم فشارش بده....حالا تندتر . تو داری سازمیزنی"به یاد داشته باشید كه استفاده از كلمات همراه با كارهائی كه می كند، به كودك كمك می كند تا ارتباط بین كلمات و مفاهیم را بفهمد.

در اسباب بازی های برقی بعد از تمام شدن بازی آنها را از برق بكشید. كودك از تقلید رفتارتان و كمك كردن به شما هنگام تمیزكاری های بعد از بازی، لذت می برد.

 

6-تلفن اسباب بازی

 

تقلید كلمات و اصطلاحات به بچه ها كمك می كند تا بیشتر یاد بگیرند. تلفن های اسباب بازی با فراهم كردن امكان مكالمه دوطرفه برای تشویق حرف زدن عالی هستد ضمن اینكه بچه ها را بسیار سر گرم می كنند.

او را تشویق كنید تا از خودش مكالمه بسازد یا مثلا به عروسك ها و حیواناتش زنگ بزند.

او دلش می خواهد دكمه ها را فشار داده و صداهای از قبل ضبط شده را بارها و بارها بشنود، به او اجازه دهید این كار را انجام دهد. این كارها باعث می شود در ذهن او این مفهوم ایجاد شود كه كاری كه او دارد انجام می دهد باعث اتفاق افتادن چیز دیگری می شود.

حین بازی ، مفهوم اعداد روی تلفن را هم به او یاد آوری كنید.

تلفن های اسباب بازی برای آموزش مفهوم شماره تلفن ،طریقه شماره گیری و روش های مؤدبانه جواب دادن به تلفن هم مناسب هستند.


:: امتیاز: نتیجه : 6 امتیاز توسط 6 نفر مجموع امتیاز : 39

:: بازدید : 5610
:: ارسال شده در: پزشکی ,
:: مطالب مرتبط: تا حالا قلب آدمو با چشای خودتون دیدید ؟ + عکس , توانايي‌هاي عجيب بدن انسان! , بازی و یادگیری کودکان , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١٢الی ١٨ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١٢ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١٠ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٩ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٨ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٧ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٦ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٥ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٤ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٣ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ٢ ماهه , اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١ ماهه , درمان یك عارضه چشمی ‌شایع ,
:: برچسب‌ها: اسباب بازی متناسب با سن رشد کودک ١١ماهه ,
نویسنده
نویسنده : سید علی طاهری
تاریخ : [پنجشنبه 06 تير 1392 ] [ 18:48]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
کسب درآمد میلیونی از اینترنت !!! تاریخ : جمعه 20 مهر 1397
تقویم و مناسبت های اسفند 93 تاریخ : پنجشنبه 30 بهمن 1393
تقویم و مناسبت های بهمن ماه 93 تاریخ : چهارشنبه 01 بهمن 1393
تقویم و مناسبت های دی ماه 93 تاریخ : شنبه 29 آذر 1393
جنایات داعش تاریخ : دوشنبه 10 آذر 1393
تقویم و مناسبت های آذر 1393 تاریخ : شنبه 01 آذر 1393
حل مشکل از کار افتادن ناگهانی درگاه USB در محیط ویندوز تاریخ : شنبه 24 آبان 1393
پخش مستقیم حرم حضرت امام رضا علیه السلام تاریخ : یکشنبه 11 آبان 1393
تصاویری از عزاداری شب پنجم محرم سطح شهر خرم آباد تاریخ : جمعه 09 آبان 1393
حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
حضرت علی اکبر علیه السلام تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
شهادت حضرت علی اصغر علیه السلام تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
حضرت قاسم بن الحسن علیهما السلام تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
حضرت عبدالله بن الحسن تاریخ : پنجشنبه 08 آبان 1393
فرزندان حضرت زینب علیها السلام تاریخ : چهارشنبه 07 آبان 1393
آشنایی با حضرت رقیه سلام الله علیها تاریخ : سه شنبه 06 آبان 1393
دانلود مداحی های هیئت مساکین خرم آباد تاریخ : سه شنبه 06 آبان 1393
داستان روز اول محرم - ورود کاروان امام حسین (ع) به سرزمین کربلا تاریخ : دوشنبه 05 آبان 1393
روزشمار حرکت حضرت مسلم به کوفه تا شهادت تاریخ : یکشنبه 04 آبان 1393
حضرت زینب سلام الله علیها تاریخ : شنبه 03 آبان 1393
دانلود مداحی های لری جدید 93 تاریخ : جمعه 02 آبان 1393
فرا رسیدن ماه پیروزی خون بر شمشیر تسلیت باد تاریخ : جمعه 02 آبان 1393
تقویم و مناسبت های آبانــماه 1393 تاریخ : سه شنبه 29 مهر 1393
دانلود ماهنامه نوجوان برای اندروید تاریخ : سه شنبه 29 مهر 1393
دانلود آهنگ مسعود فتحی به نام حلالم کنید+ ( پخش آنلاین ) تاریخ : یکشنبه 27 مهر 1393
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
ارتباط با مدیر
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 317
کل نظرات کل نظرات : 480
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 5
تعداد اعضا تعداد اعضا : 292

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 453
باردید دیروز باردید دیروز : 837
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 4
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 13
بازدید هفته بازدید هفته : 1,290
بازدید ماه بازدید ماه : 17,492
بازدید سال بازدید سال : 59,964
بازدید کلی بازدید کلی : 1,696,448

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 3.80.128.196
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir