ما را دنبال کنید

جستجوگر

در مورد خرم آباد

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 318
 • کل نظرات : 480
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 292
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 417
 • بازديد ديروز : 212
 • بازديد کننده امروز : 45
 • بازديد کننده ديروز : 89
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل ديروز: 4
 • بازديد هفته : 893
 • بازديد ماه : 417
 • بازديد سال : 28,953
 • بازديد کلي : 2,380,005
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 35.172.164.32
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

رونیکس سرور - هاست - نمایندگی هاست - میزبانی وب پرسرعت و پربازدید

آخرین ارسالی های انجمنمشاور اقتصادي رئيس جمهور منتخب، با اعلام اينکه دولت «تدبير و اميد» مصمم به احيا و بازسازي سازمان مديريت براي تخصيص بهينه منابع است. و با انتقاد از «پرداخت يکسان يارانه هاي نقدي بين اقشار فقير و غني و پردرآمد و کم درآمد و حتي برخي از افرادي که ممکن است نيازي به يارانه هاي نقدي نداشته باشند» تصريح کرد: «بايد گفت که افراد ثروتمند نيازي به اين يارانه نقدي ندارند بلکه آنها نيازمند امنيت سرمايه گذاري هستند. بر اين اساس است که بايد حتماً عدالت را برقرار کنيم و اين به معناي برقراري مساوات نيست.»

به گزارش خبرگزاري مهر، محمدباقر نوبخت که يکشنبه شب در برنامه زنده تلويزيوني پايش در مورد برنامه هاي اقتصادي حسن روحاني، رئيس جمهور منتخب مردم در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري سخن مي گفت با بيان اينکه «بايد به اين موضوع توجه کرد که با آغاز به کار دولت يازدهم در سال 92 و پايان دوره کار اين دولت در سال 96 وضعيت معيشت مردم چگونه بهبود يافته است» تصريح کرد: «هر خانوار ايراني بايد احساس کند که قدرت خريدش هر سال نسبت به سال بعد از آن افزايش يافته است.»


او با بيان اين موضوع افزود: «البته اين به معناي افزايش دستمزدها نيست. اگر تورم به عنوان مثال 300 درصد افزايش پيدا کند اين امر باعث کاهش قدرت خريد مردم مي شود. در کنار اين وضعيت ارزش پول ملي در کمتر از يک سال به يک سوم تحليل يافته است، اين در حالي است که فرزندان برخي از خانوارهاي ايراني براي تحصيل در خارج از کشور زندگي مي کنند که خانواده هاي آنها مجبور هستند براي تامين هزينه تحصيل آنها سه برابر از نظر ارزي پول بپردازند.»
مشاور اقتصادي حسن روحاني با اشاره به اينکه در حال حاضر مردم در خريد از بازار با احساس کمبود مواجه مي شوند، گفت: «بايد کاري کنيم که قدرت خريد در سال 92 نسبت به سال 91 افزايش بيابد. براساس آخرين گزارش هاي بانک مرکزي قدرت خريد مردم در سال 90 (کارگران و کارمندان) به شدت کاهش يافته، حتي اگر حقوق ثابت آنها افزايش يافته باشد قدرت خريدشان کاهش يافته است.»
محمدباقر نوبخت با ذکر اين نکته که «در سال 90 با اجراي هدفمندي يارانه ها اندکي وضعيت دهک هاي پايين بهبود يافت اما به همان نسبت وضعيت ثروتمندان نيز بهتر شد» تاکيد کرد: «اين موضوع به قيمت فشار به دهکهاي پايين بوده و دهک هاي فقير را فقيرتر و اغنيا را غني تر کرده است.»
اين پژوهشگر مرکز تحقيقات استراتژيک اعلام کرد: «در تلاشيم که فاصله و شکاف درآمدي مصرفي دهکهاي بالا و پايين را کاهش دهيم و اين امر حاصل نمي شود؛ مگر با اجراي راهبرد افزايش ثروت ملي و توزيع عادلانه ثروت ملي.»
نوبخت با اشاره به اينکه 3.5 ميليون نفر بيکار آماده به کار هستند اما دولت ابزار کار در اختيار آنها قرار نمي دهد، گفت: کمک هاي مستقيم و غيرمستقيم از محل توزيع ثروت ملي بايد به اين افراد ارايه شود.
*** برنامه هاي 3 گانه دولت آينده
نوبخت با بيان اينکه «سه نوع برنامه براي دوره سال هاي 92 تا 96 در نظر گرفته ايم»، گفت: يکي از اين برنامه ها برنامه «خوشبينانه» است. او افزود: «مردم انتظار دارند با اين انتخاب خود دکتر روحاني بتواند از مزيت ها و توانايي هاي خود در عرصه بين المللي و ديپلماسي سياسي خود در کنار ساير مزيت ها استفاده کند تا بتواند تحريم هاي ظالمانه اي که حتي با عرف هاي بين المللي نيز در تضاد است را از طريق مذاکره تقليل دهد تا در نهايت بتوانيم تهديدها و تحريم ها را کاهش و گشايش هايي را ايجاد کنيم اما اين موضوع به منزله اين نيست که از اهداف ملي خود عبور کنيم.»
مشاور اقتصادي حسن روحاني، دو برنامه ديگر دولت اورا «واقع بينانه» و «بدبينانه» ذکر کرد و گفت: «البته انتظار نداريم که برنامه بدبينانه اجرايي شود اما چنين برنامه اي را آماده کرده ايم.»
*** قطع يارانه نقدي پردرآمدها در دولت تدبير و اميد؛ افراد ثروتمند نيازمند امنيت سرمايه گذاري هستند
عضو تيم اقتصادي رئيس جمهور منتخب با اشاره به «پرداخت يکسان يارانه هاي نقدي بين اقشار فقير و غني و پردرآمد و کم درآمد که ممکن است حتي برخي از آنها نيازي به يارانه هاي نقدي نداشته باشند»، تصريح کرد: «متاسفانه در حال حاضر افرادي هستند که فاقد هر گونه درآمدي مي باشند.»
او تصريح کرد: «در عين حال، بايد گفت که افراد ثروتمند نيازي به اين يارانه نقدي ندارند بلکه آنها نيازمند امنيت سرمايه گذاري هستند. بر اين اساس است که بايد حتماً عدالت را برقرار کنيم و اين به معناي برقراري مساوات نيست.»
اين کارشناس اقتصادي اعلام کرد: «طبق آمار رسمي اعلام شده توسط مرکز آمار در حال حاضر بيش از 3.5 ميليون نفر بيکار در کشور وجود دارد که با درآمد صفر زندگي مي کنند. براساس تعاريف مربوط به بيکاري، اگر اين افراد حتي يک ساعت در هفته بدون مزد کار نکرده باشند بيکار محسوب مي شوند که البته با اين تعريف سختگيرانه باز هم 3.5 ميليون بيکار در کشور وجود دارد.»
نوبخت تاکيد کرد: «عدالت حکم مي کند با همان چشمي که به افراد فاقد درآمد نگاه مي کنيم، به افراد غني نگاه نکنيم. 3.5 ميليون نفر مذکور تنها نيمي از يک دهک جامعه را تشکيل مي دهند، بنابراين اگر به دو دهک ثروتمند يارانه نقدي ندهيم و اين پرداخت به نوع ديگري باشد، يارانه نقدي 3.5 ميليون نفر بيکار 4 برابر خواهد شد؛ بنابراين با اجراي چنين برنامه اي عدالت بهتر برقرار مي شود.»
*** بايد نقدينگي کنترل شود
وي در مورد تورم و تاثير آن در زندگي مردم گفت: تورم نه تنها در زندگي خانوارها و معيشت آنها تاثير دارد بلکه مي تواند بر ارزش پول ملي، ثبات و امنيت اقتصادي، بهبود فضاي کسب و کار و بهبود اشتغال تاثير داشته باشد. راههاي مهار تورم همان راههايي است که تورم به جامعه تزريق مي شود و بايد مسدود شود. تورم افزايش قيمت کالاها به صورت قابل ملاحظه در يک دوره نسبتاً کوتاه است. اين پديده در بازار کالا اتفاق مي افتد، زماني که عرضه تقاضا نامتوازن شود قيمت ها بالا مي رود. زماني که تقاضا بر عرضه فزوني يابد قيمت ها افزايش مي يابد. رايج ترين راه هايي که باعث مي شود تقاضا بيشتر از عرضه شود نقدينگي است.
نوبخت ادامه داد: رابطه مستقيمي بين تورم و نقدينگي وجود دارد و بايد نقدينگي کنترل شود. بر اساس برنامه چهارم مناسب ترين رشد براي نقدينگي 20 درصد است. رشد اقتصادي از طريق توليد ايجاد مي شود گرچه رشد اقتصادي بر اساس برنامه هاي اقتصادي 8 درصد در نظر گرفته شده است اما کارشناسان مي گويند که در حال حاضر رشد اقتصادي منفي است ولي به هر حال بايد سعي کنيم به توليد رشد دهيم که به عرضه منجر شود تا در نهايت برابري در عرضه و تقاضا ايجاد گردد. در اين حالت نبايد از طريق واردات عمل کرد زيرا اين امر به معناي ايجاد کار براي کارگران چيني و باغداران آرژانتيني است.
*** اجراي طرح هاي نيمه تمام
وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود در مورد بهبود فضاي کسب و کار عنوان کرد: برخي از مراکز که رتبه بندي بهبود فضاي کسب و کار را انجام مي دهند تعريف ويژه اي دارند و مولفه هاي ويژه اي را براي آن در نظر مي گيرند. در حال حاضر در کشور 450 هزار ميليارد تومان نقدينگي در دست بخش خصوصي است که مي تواند به سمت تقاضا و يا عرضه حرکت کند. اگر به سمت تقاضا برود افراد مي توانند اين پول را وارد بازارهاي ارز و سکه کنند که باعث ايجاد تقاضا و افزايش قيمت مي شود. بخشي از افزايش قيمت ها در اين بازارها در سال گذشته ناشي از اين امر بود اما اگر همين نقدينگي به سمت توليد برود باعث مهار تورم خواهد شد زيرا باعث توليد مي شود.
مشاور اقتصادي روحاني گفت: اگر به قصد گراني کالاها احتکار شوند، در يکي دو ماه بعد از آن تورم ايجاد مي شود. اگر ده مولفه بهبود فضاي کسب و کار با مشکلاتي مواجه شود کسب و کار مي خوابد.
وي همچنين درباره برنامه هاي دولت تدبير و اميد براي مسکن گفت: برنامه ساخت مسکن مهر ادامه خواهد يافت و يک برنامه مسکن استيجاري نيز در کنار آن انجام خواهد شد.

برچسب ها

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

نظرات ارسال شده

ارتباط با مدیر

ارتباط با مدير

لینک دوستان

نظرسنجی

از میان گزینه های زیر بهترین شهر لرستان از نظر جاهای دیدنی و تفریحی کجاست ؟